بایگانی دسته: اخبار کلینیک آیدا

دوره های آموزشی نظریه طلاق در استان خوزستان

photo_2016-01-04_10-51-59چهار روز از برگزاری دوره های آموزشی بهزیستی استان خوزستان در حالی سپری شد و به پایان رسید که از چند منظر ارزشمند قابل توجه است :
شکل و کالبد اجرائی دوره ها که به همت مدیریت محترم کلینیک مددکاری اجتماعی نوید زندگی، سرکار خانم جعفری اجرا گردید، در نوع خود خلاقانه، بی نظیر و مبتکرانه بود. به این شکل که توانستند در چهار روز کاری با تحت پوشش قرار دادن بیش از سیصد نفر کارشناس سازمان در چهار شهر مختلف توسط چهار مدرس بطور همزمان در واقع در حداقل زمان حداکثر استفاده را برای اجرای دوره به نمایش بگذارند.
فید بک نشان داده شده از سوی شرکت کنندگان بیانگر این مطلب بود که سرفصل‌های انتخاب شده بر اساس ضرورت ونیاز انتخاب شده و با تنوعی که در هر جلسه داشت مانع خستگی دوستان و سبب یادگیری همراه با تمرکز و نشاط بود. به فرمایش دکتر جوادی این شیوه می تواند بعنوان یک مدل اجرایی موثر برای سایر مراکز هم قابل استفاده باشد. ادامه‌ی خواندن

TwitterGoogle+FacebookShare

کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی و حمایت اجتماعی از معتادان بهبودیافته

جواد طلسچی یکتاسومین کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایران، با موضوعیت ضرورت حمایت اجتماعی از معتادان بهبودیافته برگزار می گردد.

جواد طلسچی یکتا مدیریت کلینیک مددکاری اجتماعی معراج انزلی در گفت و گو با خبرنگار افق انزلی گفت: سومین کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایران، با موضوعیت ضرورت حمایت اجتماعی از معتادان بهبودیافته، با مدیریت و رهبری وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایران بزودی اجرا می گردد.

وی افزود: ما در کارزار رسانه ای در پیش رو، با ارائه یادداشتها و مقالات تخصصی، به ابعاد مختلف ضرورت درمان اجتماعی بیماران اعتیاد و همچنین حمایتهای اجتماعی موردنیاز در پروسه توانمندسازی بهبودیافتگان از چنگال اعتیاد خواهیم پرداخت. ادامه‌ی خواندن

TwitterGoogle+FacebookShare

نامه سرگشاده یک مددکار اجتماعی به ریاست سازمان بهزیستی کشور

احمدعلی جبارزادهنگاهی اجمالی به وجود یا فقدان سرمایه اجتماعی
در ساختار سازمان بهزیستی

جناب آقای دکتر بندپی
ریاست محترم سازمان بهریستی کشور
سلام علیکم
چرا بعد از گذر دهها سال از شکل گیری بزرگترین ساختار و سازمان اجتماعی کشور – سازمان بهزیستی- ما با یک مجموعه علمی ، تخصصی ، حرفه ای و به روز روبرو نیستیم؟!
چرا این سازمان بزرگ و حجیم که سایه خود را بر سر تمام شهرها و استانهای کشور پهن کرده است ، نتوانسته بر ساختارهای مرتبط جامعه تاثیرات موثری بگذارد؟!
چرا علیرغم وجود کارشناسان زبده و حرفه ای در درون سازمان ، ما با سیستم های سنتی و حرکتهای لاک پشتی به ارائه خدمات مشغولیم؟!
و چرا جامعه هدف همچنان وابسته می ماند؟ همچنان درگیر نیازهای اولیه خویش است؟ و تقریبا هیچ رابطه جدی غیر مالی ( آنهم در حداقل ممکن) با سازمان ندارد؟!
آرزو دارم با این سئوالات سلبی برخورد نگردد که : مگرفقط بهزیستی متولی امر است؟ مگر فقط بهزیستی در این خصوص بودجه می گیرد؟ مگر سایر سازمان ها به وظایف خود عمل می کنند؟ و مگر …؟ ادامه‌ی خواندن

TwitterGoogle+FacebookShare

برگزاری اولین دوره آموزش نظریه ضربآهنگ منحنی طلاق در دانشگاههای گناباد

احمدعلی جبارزادهبه همت و پیشقدمی جناب آقای حسین نژاد یکی از روسای دانشگاه علمی- کاربردی گناباد، نظریه ضربآهنگ منحنی طلاق در جلسه ای متشکل از دادستانی، اساتید دانشگاهی و سایر مسئولین گناباد، مورد نقد و بررسی قرار گرفته و قرار شد تا بعنوان یک نظریه کاربردی جهت رویارویی با پدیده طلاق، ابتدا در گناباد و سپس در کل استان خراسان بکار گرفته شود. لذا در هفته های آینده جناب آقای جبارزاده بعنوان صاحب نظریه فوق الذکر در گناباد و مجموعاً استان خراسان حاضر شده و کارگاه آموزشی فوق را برای اساتید دانشگاه و سایر کارشناسان فعال در حوزه طلاق برگزار خواهند نمود. بدینوسیله و پیشاپیش از جناب آقای حسین نژاد، ریاست محترم دانشگاه، بعنوان حامی و تسهیل کننده این حرکت برای اولین بار در کشور قدردانی می گردد.

TwitterGoogle+FacebookShare